REZERVOVAT
Loading...
Pokoj SINGLE 2018-06-20T13:22:50+02:00

Přehled pokoje

Pokoj SINGLE

Jednolůžkové pokoje se sprchou ve třetím patře nabízí ničím nerušenou atmosféru dávné minulosti. Vychutnejte si klidný pobyt v samém srdci historického jádra města Znojma.

Na každém patře je vám k dispozici prostorná společenská místnost s minibarem. Ve třetím patře najdete i knihovnu. Odpočinout si můžete v houpací síti – hamace. Součástí každé společenské místnosti je také kuchyňka se standartním vybavením spotřebičů a nádobí.

Zarezervujte si pokoj!

Rezervace zde

Rezervace pokoje
Pokoj Single

Náměstí Znojmo

Překrásný výhled

Z okna pokoje si můžete vychutnat překrásný výhled na Radniční věž, nebo na Znojemské náměstí. Naše ubytování je situováno přímo v centru tohoto kouzelného města.

Výhled na Znojmo
Penzion Althanský palác

“Jana i všichni ostatní, se kterými jsme se setkali byli opravdu velmi milí a velmi vstřícní. Prostory Althanskeho paláce jsou ohromující. Lokalita je boží. Pokud jedete do Znojma, rozhodně si ubytování zajistěte tady. Nebudete v žádném případě litovat.”

Tereza, Brno

“Ubytovanie je situované na tom najlepšom mieste – priamo v historickom centre Znojma. Na skok ku všetkým historickým unikátom, kaviarničkám, vinárňam. Ten, komu sa páčia staré historické domy, si príde na svoje. Vynikajúce parkovanie vo dvore, možnosť prípravy raňajok /úžasná káva/. Skrátka super. Jana je výborná hostiteľka.”

Sara, Slovensko

Parkování

V našem penzionu je možnost parkování. Počet parkovacích míst je však omezený, proto doporučujeme včasnou rezervaci. Můžete také využít parkoviště na náměstí (viz. Parkovací systém Znojmo)
Parkovací systém Znojmo
Penzion Althanský palác

Další pokoje

Nabízíme i jiné pokoje

Historie & současnost

Raně barokní městský palác byl postaven hrabětem Maxmiliánem Vavřincem v letech 1666–74 na místě dvou středověkých měšťanských domů na Horním náměstí. Umělecky hodnotná fasáda z druhé poloviny 17. století je členěna vysokým řádem korintských pilastrů zakončených atikou, střed tvoří sloupkovitý portál s balkónem, nad kterým je umístěna dvojice kamenných erbů Starhembergů a Šerfenberků. Na přelomu roku 1631 a 1632 přebýval v tomto paláci Albrecht z Valdštejna. Říká se, že na střeše paláce dal pověrčivý Valdštejn zřídit astrologickou observatoř a italský hvězdopravec Seni se pokoušel vyčíst z hvězd jeho osud. Roku 1723 se zde při odjezdu do Prahy a návratu z pražské korunovace ubytoval císař Karel VI s dcerou Marií Terezií. Původně patřil Althanský palác do rukou rodu Starhembergů. Kolem roku 1712, kdy dům užíval znojemský hejtman Michal Ehrenreich, hrabě z Althanu, se stal palác úřední budovou. Ještě v meziválečném období sloužil jako budova Okresního hejtmanství, dlouho po druhé světové válce zde sídlil Okresní národní výbor.
Zkontrolujte dostupnost pokoje